SPRAWDŹ NASZ BLOG PODRÓŻNICZY: DoZwiedzenia

Header Bg Front

Muzeum Minerałów

w górachDodaj do ulubionych
Kontakt ul. Zdrojowa 41
57-350 Kudowa Zdrój

kom.: 733 790 117
kom.: 605 037 868

Opis

Pan Wojciech kolekcjonował to wszystko przez 40 lat. Okazy te pochodzą z Polski, Europy, Azji oraz Ameryki. Nasz zbiór zawiera między innymi agaty, jaspisy, ametysty oraz drewno skamieniałe z Kotliny Kłodzkiej oraz całych Sudetów, wielki meteoryt z Afryki, jaja dinozaura z Pustyni Goni, największą w Polsce czaszkę z kryształu górskiego.

Posiadamy także jedną z najlepszych na świecie kolekcji minerałów z Dalniegorska (miasteczko górnicze nad Morzem Japońskim) oraz Kerczu na Krymie. Jest tu wspaniała kolekcja z nieczynnej kopalni siarki w Machowie koło Tarnobrzegu: celestyny, siarka rodzima, kalcyt, baryt.

Przy Muzeum Minerałów znajduje się sklep z pamiątkami, minerałami i biżuterią gotową jak również elementami do tworzenia unikatowej biżuterii na zmówienie. 

Lokalizacja

Kudowa Zdrój
ul. Zdrojowa 41 , 57-350 Kudowa Zdrój

POLECANE MIEJSCA

uzdrowisko Eden w Ciechocinku

Uzdrowisko Eden w Ciechocinku

Szukając kompleksowego podejścia do leczenia przypadłości i licznych schorzeń jakie nas dotykają a zarazem poszukując sanatorium, które zapewni dogodne warunki wypoczynkowe - koniecznie odwiedź Sanatorium Eden. To coś więcej niż lecznica, to prawdziwy hotel połączony z nowoczesnym sprzętem sprzyjającym rehabilitacji. Przeglądając sanatoria Ciechocinek koniecznie odwiedź naszą ofertę. W ofercie znajdują się pobyty z leczeniem uzdrowiskowym i liczne rehabilitacyjne turnusy.

noclegi w Mikołajkach

Pokoje Gościnne "Magia Smaku"

Przytulne miejsce blisko centrum miasta, choć odrobinę na uboczu. Gwarantuje ciszę i spokój a zarazem świetne dojście do kluczowych atrakcji. Jeśli interesują Cię tanie noclegi w Mikołajkach, Magia Smaku będzie idealnym rozwiązaniem na wypoczynek w krainie Tysiąca Jezior

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu