SPRAWDŹ NASZ BLOG PODRÓŻNICZY: DoZwiedzenia

Header Bg Front

Muzeum Zabawek

w górachDodaj do ulubionych
Kontakt ul. Zdrojowa 46b
57-350 Kudowa Zdrój

tel.: 74 866 49 70
kom.: 601 948 423
http://www.muzeum-zabawek.pl/

Opis

To tutaj dorośli przenoszą się w świat zapomnianych dziecięcych fantazji. W naszym muzeum pokazaliśmy kilkutysięczną, największą w Polsce wystawę zabawek. W tym miniaturowym świecie prezentujemy prawie wszystkie znane formy zabawkarstwa europejskiego – od starożytności po lata 80-te XX wieku. W naszych zbiorach posiadamy teatrzyki domowe, szopki bożonarodzeniowe, zabawki znane z filmów, lalki i ich akcesoria, zabawki blaszane, militaria chłopięce, klocki, zwierzątka, zabawki optyczne, samograje i wiele innych. Znajduje się tutaj także wyposażona mini-klasa szkolna sprzed 50 lat. Kolekcja zabawek powiększa się corocznie o nowe, cenne eksponaty.

Posiadamy także zbiór zabawek, który udostępniamy innym muzeom na wystawy czasowe w całym kraju. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem i wysoką frekwencją.

Nasze muzeum organizuje także Warsztaty Zabawkarskie. W ramach tych zajęć uczestnicy własnoręcznie wykonują zabawkę, którą zabierają ze sobą. Jest to niesamowite doświadczenie, które pozwala spojrzeć na zabawki oraz sztukę ich wytwarzania z zupełnie nowej perspektywy.  

Lokalizacja

Kudowa Zdrój
ul. Zdrojowa 46b , 57-350 Kudowa Zdrój

POLECANE MIEJSCA

uzdrowisko Eden w Ciechocinku

Uzdrowisko Eden w Ciechocinku

Szukając kompleksowego podejścia do leczenia przypadłości i licznych schorzeń jakie nas dotykają a zarazem poszukując sanatorium, które zapewni dogodne warunki wypoczynkowe - koniecznie odwiedź Sanatorium Eden. To coś więcej niż lecznica, to prawdziwy hotel połączony z nowoczesnym sprzętem sprzyjającym rehabilitacji. Przeglądając sanatoria Ciechocinek koniecznie odwiedź naszą ofertę. W ofercie znajdują się pobyty z leczeniem uzdrowiskowym i liczne rehabilitacyjne turnusy.

noclegi w Mikołajkach

Pokoje Gościnne "Magia Smaku"

Przytulne miejsce blisko centrum miasta, choć odrobinę na uboczu. Gwarantuje ciszę i spokój a zarazem świetne dojście do kluczowych atrakcji. Jeśli interesują Cię tanie noclegi w Mikołajkach, Magia Smaku będzie idealnym rozwiązaniem na wypoczynek w krainie Tysiąca Jezior

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu