SPRAWDŹ NASZ BLOG PODRÓŻNICZY: DoZwiedzenia

Header Bg Front

Pijalnia Wód Mineralnych

w górachDodaj do ulubionych
Kontakt ul. Moniuszki
57-350 Kudowa Zdrój

Opis

Jest to jednocześnie interesująca z architektonicznego punktu widzenia ozdoba miejskiego krajobrazu. W naszej pijalni podajemy różne rodzaje wód, bijące z 3 różnych źródeł – wszystkie do wyboru chłodne lub ciepłe. Są to: „Śniadecki”, „Marchlewski” oraz „Moniuszko”. Wszystkie zdroje różnią się dość znacznie składem mineralnym i działaniem na organizm.

Stylowy, modernistyczny budynek Pijalni Wód Mineralnych – nawiązujący nieco do położonego po sąsiedzku „Zameczku” – ukończono w 1931 roku, dwa lata po rozebraniu poprzedniej, drewnianej rozlewni dla kuracjuszy. Na zewnątrz na ścianach Pijalni umieszczono 3 tablice pamiątkowe, przypominające o wyjątkowo mocno zasłużonych dla Kudowy lekarzach i naukowcach. Warto także zobaczyć położone tuż obok budynku „Źródło wody leczniczej” – najstarszy zdrój w miejscowości, użytkowany już od końcówki XVI stulecia – 1587 roku. W ciągu minuty wybija stąd około 30 litrów cudownej szczawy wodorowęglanowo-sodowo-wapniowej. 

Lokalizacja

Kudowa Zdrój
ul. Moniuszki , 57-350 Kudowa Zdrój

POLECANE MIEJSCA

mazury mikołajki nocleg

Pokoje Gościnne "Magia Smaku"

Przytulne miejsce blisko centrum miasta, choć odrobinę na uboczu. Gwarantuje ciszę i spokój a zarazem świetne dojście do kluczowych atrakcji. Jeśli interesują Cię tanie mazury mikołajki nocleg, Magia Smaku będzie idealnym rozwiązaniem na wypoczynek w krainie Tysiąca Jezior

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu